Bokso taisyklės: profesionalūs ir mėgėjiški

Sportas ir fitnesas

Ir pažvelkime į šio bokso taisykles šiame straipsnyje! Tiesą sakant, kas yra boksas? Tai yra kova, kurioje kovotojai dėvi konkrečias pirštines ir permuša vienas kitą kumščiais: kontaktinis sporto rūšis. Mūšis paprastai trunka nuo trijų iki dvylikos raundų. Jis yra kontroliuojamas teisėjas. Pergalė įteikiama tik tada, kai priešas yra nugalėtas ir per dešimt sekundžių negali pakilti (išmušti). Laimėtojas taip pat vadinamas tuo atveju, jei vienas iš kovotojų buvo sužeistas, dėl kurio kova negali tęstis (naikinimo technikos). Jei po tam tikro skaičiaus raundų kova dar nėra baigta, laimėtoją nustato teisėjai, parodydami savo vertinimus.

Pirmasis tokių kovų įrodymasrodomi Egipto, Šumerų ir Mino taurės reljefuose. Netgi senovėje Graikijoje vyko turnyrai, kurie buvo panašūs į boksą. Apskritai, 688 m. Pr. E., kai pirmasis pasirodė fisticuffs senovinių olimpinių žaidynių programoje. Šiuolaikine forma šis sportas gimė JK XVIII a. Pradžioje.

Kai kuriose valstybėse ten savo kovos menų (lethvey Mianmaras, Prancūzijos savate, Muay Thai Tailando), todėl labai dažnai žmonės naudoja terminą "Anglų bokso".

Bokso Pro Reikalavimai

Dabar apsvarstykite profesionalaus bokso taisykles. Kokie jie? Reikėtų pastebėti, kad mėgėjų ir specializuotų dvikovų taisyklėse yra daug sutapimų ir skirtumų.

Kas yra reitingas? Profesionalūs boksininkai, kaip taisyklė, neturi varžybų. Tačiau šiuo metu yra daug Europos ir pasaulio čempionatų. Galbūt šie turnyrai taps madingi. Varžybų varžybose naudojamos reitingo varžybos. Visi boksininko pralaimėjimai, lažybos ir atkūrimai įrašomi į suvestinį reitingų sąrašą. Visuomet atkreipkite dėmesį į pergalių tipus - į taškus ar nužudymus. Nugalėtojo pasiekimai mėgėjų žiede iki statuso "privalumai" neatsižvelgiama.

bokso taisyklės

Beje, kiekviena iš pagrindinių organizacijų (WBO,WBA, IBR, WBC) turi savo, truputį skirtingas bokso taisykles ir jų reitingų lapus. Kovotojas, kuris užima pirmąją vietą struktūros reitinge, vadinamas kandidatu į pasaulio titulą. Žinoma, pasaulio čempionui neleidžiama dalyvauti reitingų varžybose, tačiau jis gali organizuoti draugiškus susitikimus, į kuriuos neatsižvelgiama.

Bokso taisyklės taip pat leidžia susitikti su juopasaulio lyderiai kitose versijose. Jei kovotojas yra visų pagrindinių parametrų pasaulio čempionas, jis laikomas absoliučiu lyderiu (Kostya Dzyu). Jei jis prarado kovą, gindamas čempiono dirzą, gali būti paskirtas rungtynes. Įdomu tai, kad WBC vadovas Jose Suleimanas neseniai paskelbė apie bokso tarybos ketinimą surengti pirmąjį pasaulio taurę specialistų bokso sistemoje.

Amžiaus apribojimai profesionalams

Bokso taisyklės pliusiemsAmžiaus riba: boksininkas negali būti jaunesni, nei 18 metų. Ir nesvarbu, kokia iš bokso patirtį mėgėjų kovotojas: pirmasis jų kova į "PRO" karjerą, jis turi organizuoti tokią formulę: keturi raundai tris minutes. Beje, įvertinimas mūšis paprastai sutalpinti šešis ar aštuonis raundus. Kova dėl pasaulio lyderės pavadinime trunka dvylika raundų tris minutes.

Apskritai, dvikovos, laiko ir datos formulė, kiti komandos apribojimai užtrunka keletą mėnesių prieš tai. Tai yra bokso taisyklės.

bokso taisyklės žiede

Nugalėtojo priešininkas taip pat yra iš anksto nustatytas. Dėl to jūs galite išmokti oponentų įgūdžius ir nustatyti taktinę schemą. Rusijoje bokseris gali varžytis dėl Rusijos Federacijos čempiono titulo tik tuo atveju, jei jis kovojo dviem šešių raundų etapais ir dvi kovos aštuonis kartus.

Teisėjas

Bingo taisykles žiede kontroliuoja teisėjai: trys pusės ir teisėjas. Žaidime taip pat dalyvauja vadovas, laikmatis, gydytojas, informatoriaus teisėjas. Rangovų varžybose šauliai ir teisėjai gauna kvietimą iš projekto vykdytojo. Čempionato varžybose teisėjų kolegiją skiria organizacija, kuri inicijuoja mūšį.

Ir žinote, kad bingo taisyklės žiede yra privalomosatlikti? Žiedas turi savo bosą - teisėją, kuris kontroliuoja viską, kas jame vyksta. Kiekvienam boksininkui skirtus taškus įvertina šoninis teisėjas. Jis informuoja teisėją apie duomenis po kiekvieno turo pabaigos, atspausdintas teismo rašte.

Dėl pertraukų ir turų skaičiaus jų trukmę laiko laikmatis. Ir kas rengia ir informuoja visus svečius apie boksininkus, teisėjų kolegiją? Žinoma, teisėjas yra informatorius.

Vadovas dirba tiksliai taip pat, kaip vyriausiasis arbitras mėgėjų mūšiuose. Jis taip pat prižiūri finansų judėjimą (prizo fondus, transportavimo išlaidas ir kt.).

mėgėjų bokso taisyklės

Įdomu, kad kiekvienas boksininkas gali turėti ne daugiau kaipketurias sekundes. Vienas iš jų yra pagrindinis ir pertraukos metu gali būti žiedo viduje. Žiedo platforma negali pakilti ilgiau nei dvi sekundes.

Įvertinimas

Žaidimo taisyklės lauke numato skaičiavimątaškai, kuriuos vadovauja šoniniai teisėjai. Apvalio nugalėtojas gauna 10 taškų, o pralaimėtojas - ne mažiau kaip šeši. Įdomu tai, kad elektroninė taškų sistema yra draudžiama.

Čempionato varžybos paprastai pašalinamosrezultatas. Kaip? Taip, tik tuo pačiu taškų skaičiumi, kurį uždirbo kovotojai, pergalė apdovanojama boksininku, kuris laimėjo daugiau raundų. Kai teisėjas priima nuosprendį, teisėjai taip pat atsižvelgia į smūgio jėgą (skirtingai nuo mėgėjų). Čia trys šviesos smūgiai atitinka vieną sunkų.

Taip pat atkreipkite dėmesį į bokso darbo taisyklessmarkūs smūgiai ir smūgiai, dėl kurių atsitraukia. Dažniausiai rungties pirmenybė suteikiama kovotojui, kuris nugalėjo priešininką. Ir pažeidimai čia yra riboti tuo pačiu pagrindu, kaip ir mėgėjų boksuose.

Neprofesionaliojo bokso taisyklės

Šiandien AIBA patvirtino naujas taisykles: jie įsigaliojo 2013 m. Ar yra amžiaus apribojimai? Taip, mėgėjų bokso taisyklės siūlo tokias amžiaus kategorijas:

• Jaunesni berniukai yra 12 m.
  • Vaikų berniukai yra 13-14 metų amžiaus.
  • Vyresnėms merginoms ir berniukams yra 15-16 metų amžiaus.
  • Merginos ir berniukai yra 17-18 metų amžiaus.
  • Moterys ir vyrai yra 19-34 m. Amžiaus.

Priklausomai nuo amateur bokso taisyklių amžiaus, tam tikrų laikotarpių varžybų skaičius yra apribotas:

• Berniukai iki 15 metų: dvi kovos per 30 dienų.
  • Merginos ir berniukai 15-16 metų: trys kovos per 15 dienų, penkios kovos per 30 dienų.
  • Moterys ir vyrai: keturi kovos per 15 dienų, penki kovos per 30 dienų.

Ir kokios yra mėgėjų varžybų taisyklės? Šiame sporte pradedantiesiems leidžiama varžytis tik po trijų mėnesių treniruočių.

Apskritai, atsižvelgiant į AIBA reikalavimus, vaikai nuo 17 iki 34 metų gali dalyvauti tarptautiniuose konkursuose.

Kovos mėgėjai

Visi mėgėjų bokso turnyrai vyksta pagal olimpines taisykles - pašalinti. Įvairioms kovotojų grupėms yra tokia kovų formulė:

• Berniukai 12-14 metų: debiutaudžiai ir trečioji kategorija kovoja tris kovus vieną minutę, o pirmasis ir antrasis rangas - už pusantro minutės.
  • 15-16 metų vaikinai, moterys ir mergaitės: debiutaudžiai kovoja trimis raundais (po vieną minutę), o pirmoji klasė ir daugiau - po dvi minutes.
  • Vyrai ir moterys: pradedantiesiems - trys pusantros minutės, o pirmoji ir antroji - keturias dvi minutes.

Reikia pažymėti, kad Rusijos absoliutusTurnyro formulė yra po penkis kartus per dvi minutes. Labai dažnai mūšiai vykdomi pagal susitarimus. Šiame variante kovos formulė gali būti trys ar keturi raundai (po tris minutes) arba nuo penkių iki šešių raundų (po dvi minutes).

Ir jei turnyras vyks didesniame neiregioninis? Tokiu atveju dalyviai kovoja pagal švarųjį laiką: į varžybas neatsižvelgiama į įvairias pertraukas. Beje, visada yra viena minutė poilsiui tarp bouts.

Na, čia mes šiek tiek ir ištyrėme pagrindines bokso taisykles. Mes tęsime sunkų darbą. Taigi, mėgėjų bokso varžybos yra suskirstytos į komandą, asmeninę ir asmeninę komandą.

Privačiose varžybose nugalėtojasį finalą. Čia, pradedant nuo ketvirtos vietos ir žemiau, sėdynės paskirstomos pagal pergalių skaičių. Komandos žaidime laimi daugiausiai taškų laimėjusi grupė. Svorio kategorijos laimėtojui suteikiami du taškai. Dėl pralaimėjimo - vienas taškas. Jei boksininkas nebuvo arba nebuvo rodomas turnyrui, taškai neskiriami.

Asmeninio komandinio turnyro metu priklauso nuo pergalėstaškų skaičius. Laimėjimas - septyni taškai, antroji vieta - penki taškai, trečioji vieta - 3,5 taškai, o kiekvienos pergalės pusfinaliai apdovanojami vienu tašku. Su vienodu taškų skaičiumi laimėtojo laureatas suteikiamas komandai, kuri laimėjo daugiau pirmųjų vietų ir pan.

Labai įdomus sportas yra boksas. Kovos taisyklės leidžia jauniems vyrams dėžę su jaunais vyrais - vieneriais metais. Jaunuoliai iš aštuoniolikos metų gali dalyvauti suaugusiųjų mūšiuose. Čia galite žaisti žaidimus su tomis pačiomis sporto kategorijomis. Pirmojo rango boksininkai gali kovoti su sporto meistrais, taip pat su pasaulio lyderiais. Visais atvejais neleidžiama vykdyti daugiau nei vienos kovos per dieną.

Šio sporto metu taip pat neleidžiama konkuruoti mėgėjų kovotojams, kurie dalyvavo profesionalų varžybose.

Mėgėjų teisėjas

Bet kokias varžybas ir kovą mėgėjų boksuose prižiūri teisėjų kolegija:

• Vyriausiasis teisėjas prižiūri visų kovos taisyklių įgyvendinimą ir priima galutinį sprendimą visais techniniais klausimais.
  • Šoniniai teisėjai vertina mūšio procesą ir nustato rungtynių rezultatus.

Paprastai oficialų turnyrą aptarnauja penkiosšoniniai teisėjai. Trys teisėjai yra leidžiami, tačiau šis konkursas neturėtų būti didesnis nei regioninis lygis. Laikmatis laikosi mūšio laiko ir ritina goną. Teisėjas informuoja apie varžybų eigą. Teisėjas žiūri į taisyklių vykdymą žiedo kovotojams.

Teisėjai stebės, kaip įgyvendinamos visos taisyklės prieš paleidžiantatletai žiede. Komendantas prižiūri rungtynių techninę ir ekonominę įrangą. Rusijos federacijos boksas renka techninį delegatą, kuris dalyvauja tame konkurse, kuriame pagal jų rezultatus kovotojas gali gauti "Rusijos Federacijos sporto meistro" titulą.

profesionalūs bokso taisyklės

Kova gali tarnauti ir moterims, ir vyrams. Pros konkurso teisėjams neleidžiama aptarnauti mėgėjų kovų.

Procese teisėjas naudoja komandą"Brack", "Stop", "Boksas". Įspėjimai, kuriuos jis lydi su judesiais, kurie suprantami tiek teisėjams, tiek boksininkams. Beje, priklausomai nuo pažeidimo tipo, bokseris gali gauti šio stebėtojo komentarą. Teisėjas taip pat gali diskvalifikuoti nusikaltėlį.

Tajų boksas

Na, dabar išmokti tajų bokso taisykles. Koks yra šis sportas? Tailando boksas arba muay thai yra Tailando kovos menas. Tai kilo iš senovės kovos įgūdžių tajų Muay Boran. Ši kova yra panaši į kitas Indokinijos kovos menas. Terminas "muay" reiškia "laisvą kovą" arba "laisvo dvasią".

Šiame Muay Thai kovoje ir kumščiais, irblauzdos, kojos, alkūnės ir keliai: dėl šio niuanso jis vadinamas "aštuonių narių mūšiu". Muay Thai nėra kaip wushu ar karate. Ši kova nepriima oficialių kompleksų (Kata, Taolu). Jie pakeičiami sparringu, dirba maišeliuose ir "kojose", pagrindinės dviejų ar trijų slaptų ryšulių paketai.

Tailando bokso taisyklės

Tailande ši kova tapo populiari XVI a. Ji buvo pripažinta visame pasaulyje tik XX a. Po įspūdingų tajų kovotojų pergalių prieš kitų kovos menų atstovus.

Šiuo metu "Muay Thai" yra populiari Tailande: Vietiniai žmonės netgi kasmet švęsti "Muay Thai" bokso dieną. Už šalies ribų populiarus Tailando boksas vis didėja. Galų gale, mišrus kovos menas toliau vystosi. Būtent jie intensyviai naudoja "Muay Thai", kad galėtų kovoti lentynoje. Šis sportas nėra olimpinis, bet jo kovotojai rengia regioninio, nacionalinio ir tarptautinio masto varžybas.

Muay Thai išleidimas

Pagal Tailando bokso taisykles, svorio kategorijaneturi aiškių ribų. Labai dažnai kovotojas gali būti dviejų svorio grupių. Tai priklauso nuo rungtynių ir jų vietos. Rusijos Federacijoje yra 12 kategorijų iš pirmųjų, lengviausių (nuo 45 kg) iki sunkiausių (91 kg).

Žiedo dydis kovai priklauso nuo kovos tipo. Tiesą sakant, šios sporto taisyklės rodo, kad boksininkų kova turėtų būti 6-7 metrų ilgio ir pločio.

Apranga

Koks yra tajų bokso ypatumas? Kovos menų amunicija nepriklauso nuo svorio ar konkurencijos. Jie turi dėvėti 10 oz pirštines. Jie yra šiek tiek mažesni už boksą, bet yra didesni nei tie, kurie nesugeba kovoti be taisyklių. Kovotojams taip pat reikia turėti apsauginį apvalkalą, kandiklį. Ponios čia turi dėvėti apsauginį liemenėlę. Jis apsaugo krūtinę nuo žalos.

Uždrausti gudrybės Muay Thai

Tailando boksas vadinamas šoko sportu. Draudžiama įkandėti, greiferiai, drebulys. Tačiau smūgių asortimentas yra didžiulis. Kovotojai gali kovoti su visomis kūno dalimis. Kiekviena streiko rūšis priklauso tam tikram pogrupiui. Taigi, rankų plyšiai yra suskirstyti į kabutes, šonkaulius, viršutines puses, sūpynes ir pan.

Kicksas yra padalintas į pusės, pusės, atvirkštinius smūgius (atsiminkite legendinį Chuck Norrisą), tiesus, šokinėkite šūvius ir pan.

Šioje kovoje kai kurie būdai yra draudžiami. Pavyzdžiui, neleidžiama nugalėti galvos galo, užbaigti priešininką, jei jis yra suplotas žiede. Be to, draudžiami metodai, griebtuvai ar klostės su rankomis kioskuose neleidžiamos. Reikėtų pastebėti, kad kai kuriais atvejais kovotojai įdėti manžetai ant galvos ir atlikti metimas. Todėl "Muay Thai" dažnai yra supainiotas su kikboksu, kuris yra arčiau kovos be taisyklių.

Rusijos taisyklės

Rusijos Bokso federacija 2012 m. Išleido bokso konkurencijos taisykles. Jie patvirtinti Bokso federacijos prezidiumo sprendimu ir Rusijos Federacijos sporto ministerijos įsakymu.

Rusijos Bokso federacijos konkurencijos taisyklės

Ši nuostata grindžiama pagrindine2011 m. kovo 24 d. įsigaliojusių AIBA (Tarptautinės boksų asociacijos) turnyrų techninių taisyklių ir nuostatų reikalavimai. Visos organizacijos, kurios kovoja visoje Rusijoje, turi jas laikytis. Komandos lyderiai, boksininkai, treneriai ir teisėjai, dalyvaujantys kovose turi atitikti visus patvirtintus reikalavimus.

Moterų boksas

Ir kas įdomu apie moterų bokso taisykles? Tiesą sakant, šio sporto taisyklės yra vienodos ir vyrams, ir moterims. Boksininko profesionalų kovos praeina dešimt kartų, tačiau mėgėjai kovoja tik šešias raundas, kurių kiekviena trunka dvi minutes (prieš tris minutes vyrams)

Be to, visi sportininkai turi dėvėtispecialūs plastikiniai skydai, skirti apsaugoti krūtinę. Tokios įrangos buvimas sukelia tam tikrą būdingą moterų bokso bruožą, kai dauguma rankogalių yra nukreipiami į galvą, o mažesnė dalis - kūno.

Pagrindinis kovos tikslas - pasiekti aiškią pergalę, kurią paprastai įgyja įprastos bokso parinktys. Tiesą sakant, priešininką neutralizuoja smūgiai virš diržo, ir ji negali tęsti kovos.

Jei vienas iš karių bus numuštas ir pakils per tam tikrą laiką, mūšis tęsis. Nokautuvo buvimas automatiškai per anksti sustabdo kovą.

Taigi mes supratome bokso taisykles. Tikimės, kad vienas iš jūsų dabar užsibrėžs tikslą tapti sėkmingu boksininku arba žiūrėti į mėgstamiausius kovotojus su supratimu.